Jiráskovo gymnázium » Aktuality

Den her v chemii aneb hrátky s chemií

Ve čtvrtek 21. prosince si mohli studenti nižšího gymnázia pod vedením zkušenějších studentů vyšších ročníků vyzkoušet množství zajímavých experimentů a zasoutěžit si. Mohli si vyrobit šumivé bomby do koupele, pozorovat vznik krystalů, vyzkoušet tajné písmo, vyrobit vánoční ozdobu atd. Nechyběly ani demonstrační pokusy jako je oblíbená sloní zubní pasta, smrt gumového medvídka, luminiscence, bengálské ohně a jiné exotermické pokusy. V soutěži Riskuj si ověřili své znalosti a získali nové informace ze světa chemie. Nejlepší skupiny byly odměněny věcnými cenami a na všechny čekala sladká odměna.

Autor: Veronika Balcarová

den her 1