Jiráskovo gymnázium » Aktuality

Pohár rozhlasu - okresní a krajské kolo

Dne 10. 5. 2017 se na stadionu generála Klapálka v Novém Městě nad Metují konalo okresní kolo atletických závodů družstev základních škol Pohár rozhlasu.

Starší žákyně ve složení Lucie Žáčková, Adéla Breitrová, Oluša Gajdošová, Jana Jirmanová, Petra Lemfeldová a Kateřina Němečková zvítězily a postoupily do krajského kola.
Lucie Žáčková a Oluša Gajdošová  zvítězily v rozbězích na 60m, Lucka přidala druhé místo v dálce. Adéla Breitrová vyhrála běh na 800m, Jana Jirmanová kouli a Petra Lemfeldová skončila na třetím místě v běhu na 800m.
Naše štafeta 4x60m ve složení  Breitrová, Jirmanová, Gajdošová a Žáčková doběhla na druhém místě.

Mladší žákyně ve složení Eliška Gajdošová, Agnes Míšková, Veronika Halamková, Zuzana Tylšová, Jitka Štěpánová, Klára Sychrovská, Lucie Řehůřková, Natálie Dvořáčková a Michaela Holečková skončily na pěkném třetím místě.
Agnes Míšková zvítězila v rozběhu na 60m a Lucie Řehůřková obsadila třetí místo ve skoku vysokém.

Starší žáci ve složení Martin Rydlo, Lukáš Novohradský, Jakub Čejchan, Vojtěch Ťokan, Jan Zetek a David Katuš skončili na šestém místě.
Martin Rydlo a Lukáš Novohradský doběhli druzí v rozběhu na 60m, Jakub Čejchan třetí v běhu na 1500m. Štafeta ve složení Čejchan, Katuš, Novohradský, Rydlo skončila ve svém rozběhu na třetím místě.

Mladší žáci ve složení Pavel Dědek, Jan Prouza, Ondřej Lukáš, Matouš Kubín, Jakub Vysoký, Šimon Vacek, Jakub Švitorka, Matěj Matoušek a Petr Luciak skončili na čtvrtém místě jen o pouhých 80 bodů od druhého místa.
Ondřej Lukáš vyhrál svůj rozběh na 60m a v běhu na 1000m doběhl třetí. Pavel Dědek skončil druhý v rozběhu na 60m stejně jako Šimon Vacek v rozběhu na 1000m. Štafeta ve složení Kubín, Luciak, Švitorka, Prouza obsadila druhé místo ve svém rozběhu stejně jako Matěj Matoušek ve skoku vysokém.

Krajské kolo Poháru rozhlasu se konalo 24.5. taktéž v Novém Městě nad Metují.
Náš okres v kategorii starších žákyň vzorně reprezentovaly sudentky Jiráskova gymnázia a skončily na pěkném čtvrtém místě.
Adéla Breitrová v běhu na 800m časem 2:34,85 min. překonala 10 let starý rekord Pavly Rouskové a v rozběhu na 800m doběhla na skvělém druhém místě.
Oluša Gajdošová vyhrála svůj rozběh na 60m pěkným časem 8,78 s. Lucie Žáčková výkonem 448 cm obsadila třetí místo ve skoku dalekém a štafeta na 4x 60m Křenková, Shejbalová, Bohadlová a Remešová doběhla druhá ve svém rozběhu.

Studentkám Adéle Breitrové, Lucii Žáčkové, Oluše Gajdošové, Janě Jirmanové, Julii Remešové, Markétě Bohadlové, Karolíně Křenkové a Elišce Shejbalové děkujeme za vzornou reprezentaci školyv krajském kole, stejně všem ostatním mladým atletům a atletkám v okresním kole.

Veškeré výsledky najdete v sekci výsledů na webu www.atletika.cz.

JIří Divišek a David Zapletal.

Autor: Jiří Divišek