Jiráskovo gymnázium » Aktuality

Školní futsalová liga 9 - Konferenční finále

Dne 21. března se Rousínově u Brna konalo Konferenční finále "Východ" Školní futsalové ligy 9.

Naši kluci rozhodně nezklamali a v turnaji obsadili třetí - první nepostupové místo.
Samotný postup do předposledního hracího kola dlouhodobého turnaje je vynikajícím úspěchem.
Třetí místo v turnaji znamená 5.-6. místo mezi všemi týmy z celé České republiky, kterých letos startovalo 153!!!

Jiráskovo gymnázium Náchod - ZŠ Helsinská Tábor 9:3 (4:1)
Branky: 7x Vik, Petráš, Čejchan

V našem prvním utkání o vítězi brzy nebylo pochyb. Sedm z devíti branek vstřelil neudržitelný Dan Vik.
Snaživý soupeř na začátku druhého poločasu snížil na 2:4, ale to už bylo z jeho strany prakticky vše.
Zápas skončil naší exhibicí.

Jiráskovo gymnázium Náchod - ZŠ Bednářova Brno 3:9 (1:5)
Branky: 2x Janečka, Čejchan

Proti sportovní základce se zaměřením na fotbal (spolupráce se Zbrojovkou Brno ...) jsme od počátku pouze dotahovali.
Do druhého poločasu vystřídal v brance Novohradského Vojta Ťokan. Bohužel se projevil nedostatek hráčů na střídání.
V poli byla hra vyrovnaná, góly střílel častěji pouze soupeř.

Jiráskovo gymnázium Náchod - ZŠ Šoupala Ostrava 2:5 (1:1)
Branky: 2x Janečka

V nejkrásnějším utkání turnaje jsme dlouho mohli pomýšlet dokonce i na postup.
Ostravská základní škola je přitom základnou Baníku Ostrava!
Po vedoucí brance Kryštofa Janečky baníkovci vyrovnali až těsně před koncem poločasu. Naše šance famózně držel Vojta Ťokan v brance.
Na vedoucí gól ostravských z úvodu druhé půle jsme dokázali odpovědět vyrovnáním po rohu a spolupráci Vik - Janečka.
Rozhodující chvíle přišla vzápětí. Místo vedení na 3:2 jsme inkasovali z rychlého protiútoku po několika neodpískaných faulech:(
Opět se ukázal rozdíl v neproměňování šancí a hlavně v úzkém kádru na lavičce, kde seděl sekundán ... Ondra Lukáš.
Konečná porážka 2:5 proto rozhodně není ostudou.
Třetí místo v semifinálovém turnaji je obrovským úspěchem, který se nemusí dlouho opakovat.

Celkové výsledky - Konferenční finále "Východ"

úterý 21.3.2017 od 9:00-15:30 ve SH Rousínov
Účastníci: E5-Jiráskovo gymnázium Náchod, F4-ZŠ Jana Šoupala Ostrava, G5-ZŠ a MŠ Tábor, H3-ZŠ Bednářova Brno
Výsledky:
9:30 ... H3-ZŠ Bednářova Brno - F4-ZŠ Jana Šoupala Ostrava 3:0 (1:0)
10.35 ... E5-Jiráskovo gymnázium Náchod - G5-ZŠ a MŠ Tábor 9:3 (4:1)
11:40 ... F4-ZŠ Jana Šoupala Ostrava - G5-ZŠ a MŠ Tábor 13:0 (6:0)
12:45 ... H3-ZŠ Bednářova Brno - E5-Jiráskovo gymnázium Náchod 9:3 (5:1)
13:50 ... E5-Jiráskovo gymnázium Náchod - F4-ZŠ Jana Šoupala Ostrava 2:5 (1:1)
14:55 ... G5-ZŠ a MŠ Tábor - H3-ZŠ Bednářova Brno 1:9 (0:6)

Postupují: H3-ZŠ Bednářova Brno a F4-ZŠ Jana Šoupala Ostrava

Sestava JG:

Vojta Ťokan, Lukáš Novohradský - Kuba Čejchan, Šimon Petráš, Kryštof Janečka - Dan Vik, Ondra Lukáš.